Пошук
  • МАЙСТЕР ЙОДА

Йодна профілактика. Чи потрібна і як приймати йод

В результаті вторгнення росії на територію України та через захоплення окупантами Чорнобильської та Енергодарської АЕС - з'явилась загроза викиду радіоактивних речовин.

Ми дуже віримо в те, що цього не станеться. Проте публікуємо важливу інформацію, яку потрібно знати про йодну профілактику.


Щоб запобігти накопиченню радіоактивного йоду щитовидною залозою, її блокують прийомом великої дози препарату нерадіоактивного йоду. Важливим є правильне дозування та час прийому препарату, щоб шкода від прийому препарату йоду не перевищила можливу шкоду від опромінення.


При дозі на щитовидну залозу не більше 250 мГр для дорослих або 100 мГр для дітей йодна профілактика не призначається. При дозі понад 2500 мГр для дорослих або 1000 мГр для дітей вона призначається обов'язково. При дозі 250-2500 мГр для дорослих та 100-1000 мГр для дітей може призначатися або не призначатися залежно від статі, віку, наявності супутніх захворювань та ін.


Дорослі приймають препарат йодистого калію по 125 мг на добу протягом 10 діб, але сумарна доза не повинна перевищувати 1250 мг на добу. Діти віком від 3 до 14 років приймають 60-65 мг 1 раз на добу, але не більше 600-650 мг за 10 діб. Діти молодше 3-х років приймають 60-65 мг 1 раз на добу, але тільки протягом 2-х діб, лише 120 -130 мг.

Ефективність захисної дії йодистого калію (KI) залежить від часу між прийомом KI та надходженням радіоактивного йоду. Максимальний ефект захисту спостерігається при попередньому або одночасному надходженні KI та радіоактивного йоду в організм. Захисний ефект KI знижується, якщо його застосовувати після надходження радіоактивного йоду.


Одноразовий прийом таблеток йодиду калію у відповідних дозуваннях забезпечує повноцінну блокаду щитовидної залози протягом доби. У надзвичайних ситуаціях, у разі відсутності таблеток йодиду калію, можна використовувати інші препарати, що містять йод, такі як спиртова настойка йоду та розчин Люголю.


Йодна профілактика розчином Люголю і, особливо, спиртовою настоянкою йоду повинна розглядатися як виняткова, а не рівноцінна таблеткам KI міра, у зв'язку з більш високою токсичністю атомарного йоду, що входить до складу настойки йоду та розчину Люголю, порівняно з таблетованою формою йодиду калію. Необхідне чітке та точне дозування зазначених розчинів. Застосування цих альтернативних препаратів провадиться виключно медичним персоналом.


Треба пам'ятати, що йод входить до складу низки лікарських препаратів (наприклад, що застосовується при аритміях кордарону) та особам, які регулярно отримують такі препарати, йодна профілактика не потрібна.


#йоднапрофілактика #майстерйода #АЕС #радіація #окупація

1 перегляд0 коментарів