Пошук
  • МАЙСТЕР ЙОДА

Йод: детальна інструкція по застосуванню

Йод — надзвичайно важливий мікроелемент, який повинен щоденно надходити до організму для підтримки процесів обміну речовин, розумових здібностей, фізичної працездатності та інших функцій органів та систем. ВОЗ попереджає, що близько 2 млрд людей на планеті живуть в умовах йододефіциту, і це створює серйозну загрозу для здоров'я населення.


Дози йоду для дорослих і дітей


Оскільки йод не здатний накопичуватися в організмі людини, його запаси необхідно поповнювати щоденно. Тільки так можна забезпечити правильну роботу всіх органів і, в першу чергу, щитоподібної залози.

Міжнародні рекомендації передбачають такі показники добового споживання йоду:


● для підлітків старше 12 років та дорослих — близько 150 мкг;

● для дітей 6-12 років — 120 мкг;

● для дітей від народження до 6 років — 90 мкг;

● для вагітних та жінок в періоді лактації — 200 мкг.


Згідно з інформацією МОЗ України, більшість людей в країні споживають приблизно 40-80 мкг йоду на добу, тому існує високий ризик розвитку йододефіциту, який потрібно коригувати дієтою або препаратами.


Джерела йоду


В невеликій кількості йод міститься у продуктах харчування, але вони забезпечують не більше половини добової норми для дорослої людини. Найвищі показники вмісту мікроелементу мають такі продукти:


● біла риба (хек, тріска, минтай) та різноманітні морепродукти;

● морська капуста та інші види їстівних морських водоростей;

● зелень — шпинат, щавель, зелена цибуля, паростки часнику;

● овочі — редис, буряк, томати, спаржа, баклажани;

● молоко та інші молочні продукти;

● м’ясні продукти (переважно яловичина);

● яйця;

● волоські горіхи.


Оскільки ці джерела не можуть задовольнити добову потребу, рекомендуються посилювати свій раціон продуктами, що додатково збагачені йодом. Це може бути йодована сіль, йодований хліб, молочні продукти зі спеціальним маркуванням. Для маленьких дітей розробляють молочні суміші з підвищеним вмістом йоду. Варто знати, що багато з цих продуктів не проходять стандартизацію щодо кількості йоду у кожній партії, тому виробник не завжди може гарантувати, що ви отримаєте необхідну дозу мікроелементу.


Ще одна група джерел мікроелементу — лікарські засоби з йодом, що використовуються переважно для людей з підвищеним ризиком йододефіциту або при ознаках ураження щитоподібної залози. Препарати призначаються лікарем після детального обстеження пацієнта.


Показання до прийому йоду


Додатковий прийом мікроелементу рекомендований людям, що відчувають перші симптоми йододефіциту:


● втома, підвищена слабкість, зниження працездатності;

● сухість шкіри, поява передчасних ознак старіння;

● посилене випадіння волосся;

● ламкість та уповільнений ріст нігтів;

● підвищення маси тіла за умови невисокої калорійності добового раціону;

● набряки на кінцівках, на обличчі;

● погіршення пам’яті, концентрації уваги;

● у жінок можуть бути проблеми із заплідненням та виношуванням дитини.


Прийом препаратів з високими дозами мікроелементу показаний пацієнтам, у яких діагностовано збільшення щитоподібної залози, порушення її функцій та гормональний дисбаланс.


Протипоказання


При застосуванні лікарських засобів, що потребують внутрішнього прийому йоду, є декілька обмежень, таких як:

● індивідуальна гіперчутливість до йоду;

● захворювання щитоподібної залози (в такому разі споживати харчові добавки та медикаменти можна лише за призначенням лікаря);

● туберкульоз легень;

● захворювання нирок;

● вугрова хвороба;

● хронічна піодермія.


“Майстер Йода” — смачне та корисне джерело йоду


“Майстер Йода” — це доступна щоденна норма йоду у вигляді смачної приправи-суперфуду, що легко комбінується з будь-якими стравами й додає їм неперевершеного смаку. Всього ½ чайної ложки такої приправи забезпечують добову потребу у мікроелементі для дорослої людини.

Безпечна і корисна харчова приправа не належить до лікарських засобів, при цьому вміщує контрольовану високу дозу йоду. Зверніть увагу, що ми розробили особливий процес приготування суперфуду на основі морських водоростей, що дозволяє зберегти максимальний вміст цього мікроелементу в кожній пачці.


Харчуйтеся смачно та різноманітно, а також отримуйте свою добову норму йоду разом із “Майстер Йода”. 9 смачних міксів у вигляді приправ для вашого задоволення!


#майстерйода #ламінарія #їжазйодом

17 переглядів0 коментарів