Пошук
  • МАЙСТЕР ЙОДА

Йод і вагітність

Йод — життєво важлива речовина, що використовується для синтезу гормонів щитоподібної залози (тироксина, трийодтироніна). Достатній рівень мікроелемента активізує метаболічні процеси, нормалізує серцево-судинну діяльність, бере участь у роботі нервової системи, підтриманні позитивного психоемоційного фону. Йод не синтезується в організмі, тому дуже важливо забезпечити його регулярне надходження с харчовими продуктами.

Під час вагітності ендокринна система жінки адаптується до нового стану і посилює свою роботу, при цьому синтез гормонів щитовидки зростає на 30-50%. Разом з підвищеною добовою потребою в йоді прискорюється виведення мікроелементу через нирки, тому великий відсоток вагітних страждають від йододефіциту.


Як йод впливає на вагітність

Найвідоміша користь йоду для вагітної — участь у розвитку нервової системи та інтелектуальних здібностей дитини, але для самої жінки мікроелемент не менш важливий. Він необхідний для репродуктивного здоров’я, фізіологічного перебігу вагітності і пологів. Крім того, йод — незамінна речовина для гарного самопочуття, коректної роботи серцево-судинної системи, активації біохімічних реакцій, що беруть участь в обміні речовин.

Мікроелемент допомагає жінці виглядати привабливо, адже він підтримує нормальну структуру і водний баланс шкіри, сприяє росту нігтів, зменшує випадіння волосся.


Ознаки дефіциту йоду у вагітної

Йододефіцит — підступна проблема, котра довгий час не має типових клінічних проявів і при цьому викликає серйозні порушення здоров’я. Перші прояви нестачі мікроелементу зазвичай неспецифічні:

● підвищена стомлюваність;

● знижений настрій, депресії;

● набряки обличчя та кінцівок;

● погіршення імунітету;

● посилення ознак токсикозу;

● стрімке підвищення маси тіла;

● сухість шкіри;

● ламкість волосся та нігтів;

● зниження артеріального тиску.


Багато з цих ознак можуть спостерігатись в періоді виношування дитина навіть при нормальному рівні йоду, тому часто жінки не звертають на них увагу. При тяжкому йододефіциті можливі гінекологічні ускладнення: самовільне переривання вагітності, передчасні пологи.


Щоб уникнути йододефіциту, жінці необхідно відвідати ендокринолога і перевірити роботу щитоподібної залози при плануванні запліднення, а також підвищити вживання йоду під час вагітності до 250 мкг, згідно з рекомендаціями ВООЗ.

Завжди корисний контент від "Майстер Йода" на тему йододефіциту

#майстерйода #йододефіцит

9 переглядів0 коментарів