Пошук
  • МАЙСТЕР ЙОДА

Надлишок йоду в організмі, симптоми та наслідки

Шкідливим для організму є не лише дефіцит, але і надлишок йоду. Він може викликати ті ж симптоми, що і нестача, тому що надмірне надходження йоду в організм пригнічує синтез гормонів щитоподібної залози.


Надмірне споживання йоду може призвести до виникнення зобу та йод-індукованого гіпотиреозу (можливий розвиток манифестного гіпотиреозу, а при дозах більше 300 мкг\добу можливий розиток йод-індукованого гіпертеріозу). Його симптоми: дефіцит енергії і підвищена стомлюваність, зниження працездатності та когнітивних функцій, порушення пам'яті, головні болі, набряки, випадання волосся, зниження лібідо. У жінок - порушення менструального циклу, а у чоловіків - еректильна дисфункція. У дітей - зниження здібності до навчання.


Надмірне споживання йоду може стати причиною тиреоїдиту (запалення щитоподібної залози) і папілярного раку щитоподібної залози.


В разі прийому доз в кілька грамів виникає гостре отруєння йодом. Його симптоми і наслідки: висока температура, печіння в горлі та шлунку, нудота, блювота, пронос, слабкий пульс, кома.

242 перегляди0 коментарів