Пошук
  • МАЙСТЕР ЙОДА

Нестача йоду в організмі, симптоми та наслідки

Йод - це будівельний елемент для гормонів щитоподібної залози, рівень яких має критичне значення для нормального обміну речовин. Вони регулюють багато процесів в організмі, в тому числі, синтез білка та активність ферментів.

Окрім регуляції функції щитоподібної залози йод задіяний в виникненні імунної відповіді.

Норма споживання йоду для дорослої людини - 150 мкг на добу, для вагітних жінок - 220 мкг і для годуючих - 290 мкг.


Дефіцит елемента призводить до безлічі негативних наслідків. Під час вагітності та в ранньому дитинстві він викликає незворотні зміни у організмі дитини і є найпоширенішою в світі причиною розумової відсталості, яку можна попередити.


Недостатнє споживання йоду знижує вироблення гормонів щитоподібної залози, що негативно позначається на метаболізмі. Якщо його надходження в організм знижується до 10-20 мкг на добу, виникає гіпотиреоз - одна з головних причин дефіциту енергії, зниження працездатності і когнітивних здібностей.


В разі наявності цього захворювання виникають наступні симптоми: збільшення розміру щитовидної залози, порушення пам'яті, головні болі, постійна втома, набряки, випадання волосся, зниження лібідо. У жінок порушується менструальний цикл, а у чоловіків імовірна еректильна дисфункція.


У хворих можна помітити блідість та сухість шкіри, тьмяність волосся. Вони постійно мерзнуть, відчувають нестачу кисню, інколи дискомфорт у грудях.


Хронічний дефіцит йоду підвищує ризик розвитку фолікулярного раку щитоподібної залози.


Нестача йоду під час вагітності може викликати затримку росту плоду та порушенням розвитку його нервової системи, а також викиднями і мертвонародженням. Хронічний важкий дефіцит йоду під час внутрішньоутробного розвитку - причина кретинізму. Дефіцит від легкого до помірного в цей період пов'язаний з виникненням у дитини синдрому гіперактивності та дефіциту уваги.


Немовлята більш чутливі до нестачі йоду, ніж інші вікові групи. При цьому до 43% дітей на грудному вигодовуванні отримують недостатньо елемента з молока матері. У немовлят і дітей нестача йоду викликає порушення розвитку нервової системи, а у дітей до 8 років - зниження IQ на 12-13 пунктів.

28 переглядів0 коментарів