Пошук
  • МАЙСТЕР ЙОДА

Пояснює експерт: чому вживання йоду важливе для краси і стрункості

Оновлено: 7 бер. 2021

Партнер проекту «Майстер Йода», лікар-ендокринолог Ірина Лозянко разом з першим велнес-виданням України ANYWELL розбирались, яким чином такий важливий мікроелемент як ЙОД допомагає підтримувати КРАСУ. Детальніше читайте за посиланням в матеріалі тут.


Також наводимо текст матеріалу нижче:


"Ми неодноразово розповідали, чому йод настільки важливий і необхідний нашому організму. Але мало хто знає, що вживання цього мікроелемента безпосередньо впливає на стан шкіри, волосся і нігтів. Також йод обов’язково потрібен людям, які піклуються про свою фігуру і хочуть бути більш стрункими. У чому секрет цього нутрієнта і як він допомагає підтримувати красу? Розбираємося разом із лікарем-ендокринологом Іриною Лозянко.


Як йод впливає на шкіру? Шкіра – дзеркало здоров’я, і ​​вона першою потерпає від йододефіциту. Оскільки йод бере участь у метаболічних процесах, порушення яких відразу відображаються на шкірі, через його дефіцит можуть виникнути неприємні зміни. Людина помічає надмірну сухість та лущення, зниження еластичності і тонусу, передчасну появу зморшок і заломів. Найчастіше виникають набряки на обличчі, неестетичні синці і мішки під очима.


Йод також сприяє засвоєнню та обміну вітамінів, всмоктуванню корисних для шкіри нутрієнтів з кишківника. При нормальному йодному балансі в організмі епідерміс і дерма отримують багато поживних речовин, їх клітини активно діляться і регенерують, поліпшується кровопостачання тканин.


Як йод впливає на стан волосся і нігтів?

Йод необхідний для обміну нутрієнтів, що надходять з їжі, та їх транспортування в усі тканини. Він сприяє посиленому живленню волосяних фолікулів, насиченню їх амінокислотами, вітамінами і мінералами, які потрібні для росту волосся. При достатньому споживанні йоду волосся здорове і густе, воно набуває гарного блиску, зменшується його випадіння.


Подібним чином мікроелемент впливає і на стан нігтьових пластин. Йод потрібен для зміцнення нігтів, прискорення їх росту, запобігання ламкості і розшарування. Це особливо важливо для дівчат, які постійно роблять манікюр із покриттям, адже гель-лаки та засоби для їх зняття руйнують верхній кератиновий шар, роблять нігтьові пластини більш тонкими, збільшують їх чутливість до механічного впливу і перепаду температур. Застосування йоду нівелює негативні зміни і сприяє швидкому відновленню структури нігтя.


Чи існує зв’язок між вживанням йоду і схудненням? Мікроелемент прискорює метаболізм через посилення вироблення гормонів щитовидної залози. При достатньому надходженні йоду в організмі активно синтезується тироксин, який взаємодіє з усіма тканинами. Він стимулює біохімічні реакції обміну речовин: сприяє поглинанню та утилізації глюкози в клітинах, прискорює розпад жирів, нормалізує ліпідний профіль в організмі.

Речовина є незамінною для стрункої і красивої фігури, оскільки йодовмісні гормони посилюють ефективність дієт і фізичних навантажень, запускають в організмі процеси жироспалювання, сприяють виробленню енергії для інтенсивних тренувань.


Також важливо знати: якщо ви тривалий час дотримуєтеся суворої дієти і ходите в спортзал, а вага стоїть на місці, обов’язково потрібно перевірити рівень йоду в організмі.


Ще один корисний ефект йоду для фігури полягає в його стимулюючій дії на роботу шлунково-кишкового тракту. При нормальному рівні тиреоїдних гормонів активізуються травні ферменти, їжа швидко розщеплюється на дрібні молекули, які всмоктуються в кров і направляються до різних органів. Також мікроелемент стимулює моторику кишечника. Таким чином йод допомагає отримати максимум користі з раціону навіть за обмеженої калорійності, попереджає порушення роботи шлунково-кишкового тракту, які часто трапляються при схудненні.

Скільки йоду потрібно для краси і здоров’я?

ВООЗ встановила такі норми споживання мікроелемента для різних вікових груп:

  • Дітям до 5 років – 90 мкг на добу;

  • Дітям 5-12 років – 120 мкг;

  • Підліткам і дорослим – 150 мкг;

  • Вагітним жінкам – до 200 мкг.

Як отримати добову норму йоду?

Заповнити потребу в мікроелементі їжею досить складно, особливо для жителів віддалених від моря регіонів. У продуктах харчування він міститься в невеликих концентраціях, а при термічній обробці до 60-70% речовини випаровується.


Основними натуральними джерелами йоду вважаються морська риба і водорості. Останні можна також вибирати в формі приправ: наприклад, половина чайної ложки якісно висушеної чистої ламінарії, яка вважається суперфудом, може покрити добову потребу в йоді для дорослої людини.


Також йод можна отримувати зі збагачених продуктів харчування – солі, хліба і т д. Але в цьому випадку дуже важливо звертати увагу на відповідне маркування і вибирати продукти, на яких виробник чітко вказує норму вмісту йоду."

https://anywellmag.com/uk/poyasnyuye-ekspert-chomu-vzhivannya-jodu-vazhlive-dlya-krasi-i-strunkosti-154655/


#майстерйода #anywellmag

20 переглядів0 коментарів