Пошук
  • МАЙСТЕР ЙОДА

Ламінарія. Особливості вирощування та збору врожаю

Оновлено: 1 груд. 2020

Ламінарія або «морська капуста» належить до бурих водоростей.

Різновидів ламінарії існує кілька десятків. Багато з її видів вживають в якості їжі.

Однак найбільш смачною так корисною вважається Laminaria japonica.

Ламінарія або «морська капуста» любить холодну воду, тому часто зустрічається в північних морях. Однак, в Китаї вивели та вирощують південний сорт ламінарії японської. Саме її ми купуємо та використовуємо для виробництва наших приправ «МАЙСТЕР ЙОДА»


Справжній морський город

То як же вирощують ламінарієві підводні «ліси»?

Розсаду ламінарії завчасно пророщують зі слоєвищ на спеціальних мотузках. Восени мотузки разом з розсадою занурюють на спеціальних канатах з додатковими вагами на глибину близько 2 метрів. Мотузки розвішують на відстані 0,5 одна від одної.

Але це ще не все – весною потрібно прорідити розсаду, щоб на одній мотузці залишилось не більше ніж 150 «кущів». А наліто вже канати з розсадою заглиблюють на 4-5 м від поверхні – у більш прохолодну воду для кращого зростання.

Восени канати з розсадою повертають на глибину 2 м від поверхні.

І вже наступної весни - коли вік ламінарії досягає 1,5 роки – починають збір врожаю.


Як збирають врожай

З одного гектара таких плантаціїй можна зібрати більше 100 тон ламінарії.

Збирачі очікують на шторм та лише після цього виходять в море на збір врожаю.

Вони користуються довгими шестами з металевими «вусами», на які намотують морську капусту – буквально як спагеті на виделку.

Як заготовляють зібраний врожай ламінарії

Є два шляхи заготовки зібраного врожаю на продаж.

Перший – це природна сушка. Сировина просто розкладається на спеціальні поверхні та висушується на сонці.

Другий спосіб – це сублімація ламінарії. Цей процес складаєтья з двох етапів - заморожування та сушіння. Свіжозібрану морську капусту промивають, а потім шляхом виморожування позбавляють від рідини. Таким чином, вся волога із неї випаровується. Після цього сировина готова для пакування та транспортування на продаж в інші країни.

Для виробництва приправ «МАЙСТЕР ЙОДА» ми використовуємо лише сублімовану ламінарію. Така сировина набато дорожча за ламінарію природної сушки. Проте вона пройшла первинний процес очищення та завдяки сублімації в ній було збережено її найкращі якості.

До того ж ми використовуємо лише сировину останнього врожаю – оскільки саме в ній міститься найбільше природної користі. Чим довше зберігається сировина – тим більше своєї користі вона втрачає.

Саме тому питання якісної сировини для нас принципове. Ми дуже уважно ставимось до підбору партнерів, у яких ми купуємо сировину та дуже уважно перевіряємо документи, які підтверджують якість продукції.

Завдяки спеціальному процесу переробки сировини у себе на виробництві - ми максимально зберігаємо природний вміст йоду в приправах «МАЙСТЕР ЙОДА».

Окрім йоду, така приправа багата на інші макро- та мікроелементи: калій, магній, натрій, кальцій, залізо - тому корисна для щоденного прийому в якості добавки до їжі. Також приправи з ламінарії мають високий вміст харчових волокон, які допомагають налагодити роботу системи травлення та шлунково-кишкового тракту.

Ми працюємо на користь вашого здоров’я!
65 переглядів0 коментарів