- МАЙСТЕР ЙОДА
Чи може нестача йоду вплинути на успішність навчання дитини?
Оновлено: лют 6
За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я більше 2 млрд людей у світі проживають на територіях, збіднених вмістом йоду. У групи підвищеного ризику розвитку йодного дефіциту, за визначенням ВООЗ, входять вагітні та жінки репродуктивного віку, діти до 3-х років, а також підлітки.
Для правильної соціально-психологічної адаптації підлітків в шкільному віці важлива повноцінна робота щитоподібної залози в поєднанні з усіма іншими факторами: соціальними та сімейними, вихованням та формуванням характеру, мотивацій, повноцінним харчуванням.
Найбільш поширеною формою захворювання у дітей та підлітків, які проживають в районах недостатності йоду, є субклінічний гіпотиреоз або «гіпотиреоїдний стан».
Субклінічний гіпотиреоз призводить до порушення інтелектуальної діяльності, що проявляється у вигляді зниження як функціональних здібностей центральної нервової системи (порушення динаміки розумової працездатності, пам'яті та уваги), так і здібностей до навчання, засвоєння нового матеріалу, що істотно знижує шкільну успішність та адаптацію дитини в школі.
Найбільш ефективним та доступним методом профілактики йододефіцитних захворювань є регулярне споживання харчових продуктів, багатих на йод.
Щоденна доза йоду, необхідна для правильного функціонування щитоподібної залози різних вікових груп становить:
- 50 мкг для дітей від 0 до 6 років
- 120 мкг для дітей від 6 до 12 років
- 150 мкг для дітей від 12 років і дорослих.
