Пошук
  • МАЙСТЕР ЙОДА

Чи насправді в продуктах міститься стільки йоду, скільки про це пишуть?

Оновлено: 6 лют. 2021

Розбираємось разом із "Майстер Йода", які продукти багаті на йод.

Якщо пошукати в інтернеті список продукти, багаті на йод – то можна знайти величезний перелік. До нього входять навіть картопля та коров’яче молоко. Та чи реально в цих продуктах стільки йоду, скільки про це написано? Давайте розбиратись, яка насправді їжа з йодом.

Продукти рослинного походження – такі як картопля, морква, ягоди тощо – містять йод лише в тому разі, коли грунт природно збагачений йодом або йод додається разом із добривами. В Україні, на жаль, грунти бідні на йод. А додаванням йодних добрив мало хто з фермерів опікується.

Продукти тваринного походження – такі як коров’яче молоко та курячі яйця – вміст йоду в цих продуктах залежить від кількості йоду в раціоні тварин, від яких отримано ці продукти.

Морські продукти більше багаті на йод, ніж ті, що отримані на землі. Проте тут теж варто бути уважними:

- морська риба – чим вона жирніша, тим менше в ній вміст йоду. Тому, наприклад, в червоній рибі не так і багато йоду, як би нам хотілося;

- морська сіль – в природному вигляді містить мінімум йоду. Щоб морська сіль стала джерелом йоду - її додатково йодують та пишуть про це на пакуванні;

- водорості – найбільше джерело природного йоду. Але вміст йоду в них залежить від багатьох факторів: місця вирощування, терміну придатності та умов зберігання.

Для створення приправ #майстерйода ми завжди відбираємо водорості лише найсвіжішого врожаю та з відповідними документами, які підтверджують якість цієї сировини. Особливий процес приготування наших приправ дозволяє зберегти максимум природного йоду в готовому продукті. Ми уважно перевіряємо вміст йоду в похідній сировині та в готових приправах – тому ви завжди можете бути впевнені в тому, що наші продукти містять велику кількість природного йоду! ½ ч.л. наших приправ в необробленому вигляді задовольняє добову потребу дорослої людини в йоді.

«Майстер Йода». Вміст йоду перевірено!

Напишіть нам в коментарях, чи уважно ви ставитесь до вмісту йоду в продуктах харчування?


#майстерйода #їжазйодом


17 переглядів0 коментарів